Що робити під час панічної атаки: 5 речей, яких варто уникати

Що не можна під час панічної атаки?

Панічна атака – це нещо, з чим може зіткнутися кожен. Це не тільки фізичні, але й психологічні симптоми, які можуть спричинити тривогу і страх. Якщо ви коли-небудь зазнавали панічну атаку, то знаєте, як важко і страшно воно буває. Тому важливо знати, що робити у цей момент і, можливо, ще важливіше – що не робити.

1. Не прагніть ховатися

Натуральною реакцією людині під час панічної атаки може стати бажання зіткнутися з цим станом самотужки і просто замкнутися у собі. Але це не є найкращим рішенням. Краще знайти підтримку людини, якій ви довіряєте, і повідомити про свої почуття і страхи. Це може допомогти зняти напругу і подолати страх, а також отримати необхідну допомогу.

2. Не забувайте про дихання

Одним з найважливіших аспектів, які варто пам’ятати під час панічної атаки, є дихання. Контрольоване, глибоке дихання може допомогти зняти фізичні і психологічні симптоми тривоги. Для цього можна скористатися різними дихальними вправами або ж просто рівномірно і глибоко дихати, розраховуючи часи вдиху і видиху.

3. Не панікуйте про паніку

Нерідко під час панічної атаки люди можуть опанікувати ще більше, коли відчувають прилив страху і тривоги. Але варто пам’ятати, що паніка не є небезпечним станом, і вона може минути так само швидко, як і прийшла. Важливо намагатися залишатися спокійним і не давати страху ще більше впливати на вашу поведінку.

4. Не менше важливо – не втрачайте зірку концентрації

Під час панічної атаки може бути важко сконцентруватися на чомусь іншому, крім власних почуттів і страху. Але саме в цей момент важливо відволіктися, зосередитися на чомусь, що вас цікавить або приносить задоволення. Це може допомогти зосередити увагу на чомусь позитивному і зняти частину тривоги.

5. Не відмовляйтеся від допомоги

Саме розповідати про свої страхи і почуття під час панічної атаки може бути непросто, але це не означає, що треба це зберігати в собі. Важливо знати, що є люди, які можуть надати необхідну підтримку і допомогу. Не відмовляйтеся від допомоги, якщо вона пропонується. Помните, що ви не самотужки і повне одностайність не є найкращим способом подолати панічні атаки. Найголовніше – знати, що є люди, які можуть надати підтримку і сприяти одужанню.

Речей, які треба уникати під час панічної атаки

• Не ізолюватися. При панічній атакі важливо не залишатися одному. Краще звернутися до людей, яким можна довіряти, і розповісти про свої почуття та переживання. Розмова може допомогти зняти напругу і зосередитися на чомусь позитивному.

• Не забувати дихати. У панічних атаках часто спостерігається утруднене дихання. Важливо зосередитися на диханні і виконувати глибокі вдихи і видихи. Це допоможе заспокоїти нервову систему і зменшити симптоми панічної атаки.

• Не вживати алкоголь або наркотики. Під час панічної атаки дуже зручно вдатися до алкоголю або наркотиків, щоб зняти напругу і тривогу. Однак це може погіршити ситуацію і викликати небажані наслідки для здоров’я. Краще уникати вживання цих речовин і шукати інші способи релаксації.

• Не занадто напружуватися. Важливо зрозуміти, що панічна атака – це лише тимчасовий стан, і вона не становить загрози для вашого життя. Спробуйте зосередитися на позитивних думках і виконувати різні техніки розслаблення, які ви вивчили раніше.

• Не забувати про професійну допомогу. Якщо панічні атаки стають регулярними і перешкоджають повсякденному життю, важливо звернутися до лікаря або психотерапевта. Вони зможуть надати необхідну підтримку, діагностику і лікування, щоб ви могли повернутися до нормального життя.

Не піддавайтеся паніці

Під час панічної атаки важливо зберігати спокій і не піддаватися паніці. Необхідно зосередитися на контролі своїх думок і емоцій. Хоча ситуація може здаватися нестерпною, варто пам’ятати, що паніка може підсилити фізичні та психологічні симптоми атаки.

Опанування дихання є одним із головних завдань під час панічної атаки. Рекомендується зосередитися на глибокому і повільному вдиханні, а також повільному видиху, щоб заспокоїти нервову систему.

Зверніть увагу на свою поставу і ритм дихання. Сядьте або укладіться, займіть зручне положення тіла, щоб полегшити дихання і відчути підтримку для вашого тіла.

Не піддавайтеся паніці:Уникайте:
Займіть зручне положення тілаНе вибирайте забруднене чи шумне середовище
Контролюйте свої думки і емоціїНе втрачайте зв’язок з реальністю
Глибоко дихайтеНе спробуйте собі шкодити
Зосередьтеся на контролі симптомівНе поглинайтесь в негативних думках
Використовуйте успокоюючі технікиНе піддавайтеся паніці

Загалом, найголовніше – заспокоїтися та залишатися на контролі. Займатися своїм диханням, уникати думок, які можуть посилити атаку, і використовувати вивчені методи заспокоєння. Пам’ятайте, що паніка нічого не вирішує і може тільки погіршити ваше самопочуття, тому намагайтесь підтримувати спокійний стан.

Уникайте самотніх місць

Важливо уникати самотніх місць, коли ви перебуваєте в стані панічної атаки. Будьте у центрі уваги і оточені людьми, оскільки це може зменшити почуття самотності і небезпеки.

Якщо ви знаходитеся в громадському місці, пошукайте людей, які можуть надати вам допомогу. Зверніться до ближньої особи або знайдіть охоронця чи працівника магазину. Вони зможуть надати вам підтримку та допомогу у випадку панічної атаки.

Якщо ви знаходитесь в помешканні, викличте когось зі своїх близьких або сусідів, щоб вони могли бути поруч з вами. Не залишайтеся самі зі своїми думками та емоціями, адже це може збільшити випадки панічних атак.

Активно шукайте собі компанію, аби бути в безпеці та отримувати підтримку. Важливо мати з собою людину, яка зможе встановити з вами контакт та випровадити вас з небезпечної ситуації.