Як раніше називався Мур? Історичне походження назви Мур в Україні

Як раніше називався Мур?

Мур – це назва, яка присутня у багатьох сільських населених пунктах України. Але чи знаємо ми, яке її походження? Виявляється, ця назва має свої коріння в давніх часах і пов’язана із діями і життям мешканців цих селищ та сіл.

Мур – це слов’янський термін, який перекладається як “межа” або “край”. Ця назва була поширена серед ранніх слов’янських племен, які заселяли ці території. Вони використовували назву “мур” для позначення краю свого поселення або території, якою вони володіли.

З часом, коли утворювалися постійні селища і з’являлися перші адміністративні структури, назва “мур” і далі використовувалася для позначення цих селищ. Згодом, коли було встановлено залізничне сполучення із містами, населені пункти отримували нові назви, але назва “мур” залишалася використовуватися в народних усталених виразах та назвах місцевості.

Следуючи ланцюжком від Миса до Мура, через Зелену і Долину уржедоччини, у верхніх Злочевсівах входить у себе Бистрицею, де її вода протока под терятьс…

Одна з теорій пов’язує назву “мур” зі стародавнім слов’янським поняттям “мурити”, що означало заповіть. Таким чином, можна простежити відношення до поняття межі, яку побудували мешканці цих населених пунктів, щоб захистити себе від нападів та атак ворогів.

Як звали Мур раніше? Відповідь у старовинні часи

Як звали Мур раніше? Відповідь у старовинні часи

З часом, замість назви “Гюня” люди почали використовувати слово “Мур”, яке має відтінки звуку, схожі на голоси кота. Ця назва стала більш популярною і поширилася по всій Україні.

В інших країнах світу Мур має свої варіанти назв. Наприклад, у Росії Мур називають “Мурзик”, у Білорусі – “Мурка”, а в Англії – “Смугастик”. Але саме в Україні, в нашій старовині, Мур відомий як “Гюня”.

Історичне походження назви Мур в Україні

Історичне походження назви Мур в Україні

Назва Мур має давнє історичне походження в Україні. Згідно з деякими джерелами, ця назва походить від слов’янського слова “мур”, що в перекладі означає “чорний” або “темний”. Ім’я Мур було поширеним в середньовіччі, коли люди характеризувалить вулиці і квартали за кольором будівель і природніми особливостями.

Ще одна версія походження назви Мур пов’язує її зі слов’янським словом “мурити”, що означає “заселяти”. За цією версією, Мур було назвою для поселення, де люди оселялися і облаштовували свої житла.

Також є гіпотеза про туркійське походження назви Мур. За цією версією, назва може походити від слів “mur” або “murag”, що означають “стверджувати” або “бути містом”. За цією версією, назва Мур може походити від ім’я Мурата або відображати місто з міцними стінами або фортецею.

Незалежно від точного походження назви Мур, вона має дійсно багату історію в Україні. Ця назва використовувалась для позначення різних населених пунктів і має свої варіанти в різних регіонах країни.

Поява Мура: народні легенди та історичні факти

Поява Мура: народні легенди та історичні факти

Одна з легенд зв’язує назву Мур з давніми скіфськими племенами. За цією версією, слово “мур” походить від скифського виразу “Мурро”, що означало “ріка”. З часом це прізвище стало використовуватися для позначення селищ, розташованих біля річок.

Існують також інші версії походження назви Мур. Згідно з однією з них, це слово може бути пов’язане з давньоруським словом “мурка”, що означає “темний” або “густий”. Ця назва, ймовірно, дала назву селищам, розташованим у темних лісах або заселеним густоногими тваринами.

Історичні факти також підтверджують важливість Мура в минулому. У книзі “Полтава Віллера” (1782), описуються походи селян Полтавщини, які здійснювали напади на мурське населення. Це свідчить про існування селища Мур ще у XVIII столітті.

Однак, навіть з усіма цими легендами та історичними доказами, точне походження назви Мур залишається загадкою. Відображаючи давні традиції та культуру наших предків, це слово надає Муру особливого значення та духовної спадщини, яка продовжує жити і сьогодні.