Що робити, якщо застрягли в ліфті: кроки для виходу з ситуації

Що робити якщо ви застрягли в ліфті?

Застрягнути в ліфтовому шахті чи кабіні може статися з кожним і в будь-який час. Це може бути наслідком технічних несправностей, електричних перебоїв або ж просто незадачливого перекриття дверей. Але неохайністью або панікою краще не займатися, краще знати, як діяти в такій ситуації.

Перш за все, необхідно заспокоїтися і надати собі початкову інформацію про те, що саме трапилося. Зверніть увагу на світло в кабіні – якщо воно спрацьовує, це означає, що ліфт просто простоїв або має невеликий технічний збій. Якщо світло вклучалось, немає потреби волати на допомогу негайно.

Якщо ж світло не працює, спробуйте натиснути кнопку виклику аварійної служби ліфта. Зазвичай вона помічена червоним кольором або зображено на панелі контролю. Якщо цього не вдається зробити, крикніть або постукайте по дверях, щоб привернути увагу людей ззовні. Не забувайте спостерігати за загальним станом свого здоров’я та здоров’я всіх пасажирів, які перебувають з вами.

Важливо пам’ятати, що краще залишатися на місці до приїзду фахівців, особливо, якщо ви не маєте достатньої кваліфікації для самостійної евакуації. Ситуація може погіршитися, якщо ви вирішите самостійно відкрити двері чи спробувати покинути ліфт.

Що робити, якщо застрягли в ліфті?

Застрягнути в ліфті може бути страшно, але не панікуйте. Існує кілька кроків, які можуть допомогти вам вийти з цієї ситуації:

1. Залиште спокій. Не починайте панікувати і не намагайтеся самостійно відчинити двері або вибратися з ліфтової шахти. Такі спроби можуть бути небезпечними.
  2. Натисніть на кнопку “Викликати допомогу” або “Виклик служби підтримки”. Більшість сучасних ліфтів мають такі кнопки, які створюють сполучення з відповідними службами.
  3. Намагайтесь зв’язатися зі службою підтримки. Якщо вам не вдається викликати допомогу за допомогою кнопки, використайте власний мобільний телефон або знайдіть в ліфті телефон, який сполучений зі службою підтримки.
  4. Залишайтесь з людьми. Якщо ви застрягли в ліфті з іншими людьми, спробуйте зберегти спокій і спілкуйтесь з ними. Поділіться інформацією про вашу ситуацію та питайте, які заходи вони вже прийняли для виклику допомоги.
  5. Зберігайте тепло. Якщо ліфт став темним або його кондиціонер не працює, намагайтеся зберегти тепло, надівши на себе одяг і утеплення. Завжди думайте про безпеку і забезпечувайте чистий приток повітря.
  6. Чекайте на допомогу. Зазвичай служба підтримки прилітає до місця призначення у відносно короткий час. Дотримуйтесь інструкцій оператора зв’язку та чекайте на допомогу.

Загалом, головне – залишатися спокійним і відновлювати сполучення з зовнішнім світом, щоб отримати допомогу якнайшвидше. Ліфтова аварія – це неприємна ситуація, але за допомогою вищезазначених кроків, ви зможете вийти з неї безпеки.

Кроки для виходу з ситуації

Якщо ви застряли в ліфті, ви можете виконати наступні кроки, щоб вибратися з цієї неприємної ситуації:

1. Залиште спокій і не панікуйте. Оцінити ситуацію і зосередьтесь на пошуку виходу.
  2. Натисніть кнопку виклику допомоги в ліфті. Зі зв’язком з оператором вам буде надана необхідна інформація та допомога.
  3. Переконаєтесь, що у вас є достатньо повітря. Ліфт зазвичай має провітрювання, але якщо вам стає важко дихати, скористайтесь наявністю вентиляційних отворів або додатковими вентиляційними пристроями, якщо вони є.
  4. Комунікуйте з людьми, які знаходяться з вами в ліфті. Спілкуйтеся, переконайтеся, що у всіх нормальний стан здоров’я. Допомагайте одне одному за можливості.
  5. Не відчиняйте двері ліфта самостійно. Це може бути небезпечно або призвести до подальшого застрягання. Крім того, це може пошкодити обладнання ліфта.
  6. Залишайтеся на з’єднанні з оператором. Повідомляйте про свою точну локацію та будь-які проблеми, які виникають. Слідкуйте за оновленнями щодо усунення поломки ліфта.
  7. Якщо ситуація стає небезпечною або виникають проблеми з диханням, негайно повідомте про це операторові. Вони вживуть необхідних заходів для врятування вас.
  8. Коли відбувається просування ліфта, підготуйтеся до виходу. Будьте обережні, коли двері відкриються, і переконайтеся, що ви можете безпечно вийти на поверх. Уникайте скуботи інших пасажирів, особливо якщо є ризик продовження застрягання.
  9. Якщо вам недостатньо повітря або стан ліфта погіршується, скористайтеся інструкцією з екстреного виходу. Якщо такої інструкції немає, сповістіть про це оператора і дочекайтеся допомоги.
  10. Після того, як ви звільнилися з ліфта, зверніться до служби обслуговування ліфта, щоб повідомити про поломку. Це допоможе запобігти подібним ситуаціям у майбутньому.

Нотатки:
* Ліфтник (надійна людина) має довіру пасажирів, тому надцілити помножена на дві.
** Користуйтесь лише викликом допомоги ліфта. За допомогою мобільного телефону та соціальних мереж виклик допомоги може стати завданням ускладненим через обмежені умови зв’язку.
*** Якщо ви знаєте, що зовні вас чує або бачить, це буде додатковим стимулом для швидкого відновлення ліфту.

Перезвоніть у ремонтну службу

Якщо ви застрягли у ліфті і не можете самостійно його почати працювати знову, найкращим кроком є зателефонувати у ремонтну службу, яка займається обслуговуванням цього ліфта. Вони мають необхідний досвід і знання, щоб вирішити проблему і допомогти вам вийти з ліфта безпекою.

При зверненні до ремонтної служби, будьте готові надати інформацію про те, де саме ви застрягли, номер ліфта або будь-яку іншу ідентифікаційну інформацію, яку вони можуть потребувати. Це допоможе їм швидше знайти проблему і вжити необхідні кроки для її вирішення.

Не займайтесь самостійним ремонтом або втручайтесь у працівників ремонтної служби, якщо вони прийшли до вас. Довіртеся їх професійному досвіду і дозвольте їм вже напряму розбиратися з проблемою. Ваше завдання – спостерігати і слідкувати за їх інструкціями для вашої безпеки.